19. 4. Rostislav

Zítra: Marcela
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Aktuality > Opatření ve veřejné dopravě Pardubického kraje

Opatření ve veřejné dopravě Pardubického kraje

Datum konání:
1.3.2022
Datum ukončení:
31.3.2022

Z důvodu trvající nemocnosti řidičů dopravce ČSAD Ústí nad Orlicí, a.s.

Vám sdělujeme, že jsme prodloužili omezení ve veřejné linkové osobní dopravě u linek,

které zajišťuje zmíněný dopravce, a to do 31. 3. 2022.

Původně jsme předpokládali, že tato omezení budou platit pouze do konce února.

Dopravce nám však sdělil, že s ohledem na stávající stav nemocných, není schopen zajistit plnohodnotný provoz.

Dne 1. 3. 2022 budeme mít s dopravcem další jednání, kde bychom se měli dozvědět, od kdy bude schopen zajistit plný provoz.

S ohledem na současný stav na Ukrajině však předpokládáme, že stavy řidičů se ještě zmenší.

O vývoji situace Vás budeme neprodleně informovat.

V případě, že dopravce zajistí plnohodnotný provoz, jsme připravení tato omezení okamžitě zrušit.

Dále Vám sdělujeme, že i přes tato omezení může docházet k dalším výpadkům autobusových linek.

Sledujte prosím stránky https://www.oredo.cz/ , kde naleznete aktuální informace o neodjížděných spojích .

Upravené jízdní řády naleznete také např. na portálu IDOS

nebo informace poskytne dispečink IREDO tel. č. 491 580 333.

Ing. Leoš Beran

odbor dopravy a silničního hospodářství

vedoucí oddělení dopravní obslužnosti

Krajský úřad Pardubického kraje